Za nami Święto Pieczonego Ziemniaka 2024

W niedzielę 18 sierpnia, jak co roku spotkaliśmy się na Stadionie Sportowym w Uhercach Mineralnych na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Pogoda dopisała, a przygotowane atrakcje powodowały uśmiech na twarzach zarówno tych najmłodszych jak i starszych mieszkańców i turystów.

Tegoroczne obchody Święta Pieczonego Ziemniaka wspólnie otworzyli Zastępca Wójta Gminy Olszanica Robert Petka, Przedstawiciel ROKSiP Krystyna Magdziarczyk oraz Sołtys miejscowości Uherce Mineralne Ryszard Dudyński.

Podczas wydarzenia Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lesku bryg. Robert Wojciechowski wręczył podziękowania strażakom ochotnikom z terenu naszej gminy, którzy brali udział w niedawnej akcji gaśniczej sklepu Merkury Market w Krośnie.

Na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Orelca, Zwierzynia, Paszowej oraz Uherzec Mineralnych, a także Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic mieliśmy okazję zaspokoić swoje podniebienia próbując pysznych potraw i ciast.

Przy stoisku Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dzikich zwierząt oraz roślin, najmłodsi mogli bawić się na mobilnym placu zabaw oraz w strefie twórczej, a o odpowiednią dawkę ruchu i dobrej zabawy kolejny raz zatroszczyła się DJ Claudia. Na scenie pojawiły się również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Uherczanki” z Uherzec Mineralnych, które zaśpiewały kilka pieśni ludowych.

Jak co roku w trakcie wydarzenia odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniakiem. Jury miało trudne zadanie, gdyż wyłonienie najlepszej z tylu pysznych potraw było nie lada wyzwaniem. Po debacie nagroda za najsmaczniejszą potrawę z ziemniakiem powędrowała do Koła Gospodyń Wiejskich z Orelca, za ich zupę krem z pieczonych ziemniaków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, gdyż poziom konkursu był naprawdę wysoki.

Wieczorem na scenie pojawił się Zespół Cool Band, który zapewnił mieszkańcom i turystom sporą dawkę dobrej muzyki oraz tańca, aż do późnego wieczoru.