Oficjalna strona

Schroniska młodzieżowe

 Baza Turystyczna
Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rudence
Rudenka
38-722 Olszanica
tel. (013) 461 80 81 , (013) 461 70 05
40 miejsc

 

Nasza oferta

Nasza szkoła położona jest u podnóża Gór Słonnych (658) i Czarnego Działu 9 464-440m) na obszarze Parku Krajobrazowego „Góry Słonne” (38096 ha) nad potokiem Rudenka i malowniczej dolinie górskiej z trzech stron otoczonej lasami w odległości 2 km od obwodnicy bieszczadzkiej (8 km od Leska, 10 km od Soliny i Polańczyka).

OFERTA DLA TURYSTÓW:

Placówka zapewnia 40 miejsc noclegowych w pięciu ośmioosobowych salach(w miesiącach II, VII – VIII oraz dłuższe weekendy) dla stałych form wypoczynku (obozy, kolonie, zimowiska itp.). Istnieje możliwość wynajmowania sal na pobyty rodzinne, do dyspozycji gości dodatkowo 2 osobowy apartament. Budynek szkoły jest zmodernizowany, posiada centralne ogrzewanie, umywalki, natryski, wodę ze studni głębinowej, kuchnię turystyczną z kuchnią gazową, zmywarką i wyposażeniem umożliwiającym samodzielne przygotowanie posiłków.

DLA GOŚCI:

Przygotowano salę kawiarenkową z kominkiem, boiska do: koszykówki, piłki siatkowej i nożnej, miejsca do palenia ognisk, grill, plac zabaw dla dzieci, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, a także salę audiowizualną wyposażoną w telewizor, wideo, oraz grupę DJ-ejów ze sprzętem nagłaśniającym, który umożliwia przeprowadzanie różnego rodzaju dyskotek i zabaw. Istnieje możliwość uczestniczenia w warsztatach muzycznych.

Ponadto oferuje się:

  • prelekcje na temat regionu,
  • organizację wycieczek w ciekawe miejsca z przewodnikami,
  • opiekę lekarską (na wezwanie) i leki podstawowe,
  • organizację kuligów,
  • dla amatorów aktywnego wypoczynku – wyciągi narciarskie na Weremieniu (6 km), w Zagórzu, Ustrzykach Dolnych i Arłamowie.

Dla grup zorganizowanych chętnie przygotowujemy kompleksowe programy pobytu oraz pomagamy w ich realizacji.

Atrakcje

Dodatkową atrakcją są walory krajoznawcze miejscowości i okolicy, co sprzyja organizowania licznych wycieczek pieszych po leśnej okolicy Czarnego Działu, Parku Krajobrazowego „Góry Słonne” m.in. do szybowiska w Bezmiechowej (1,5 – 2 godz.), w pasmo Ostrego Działu (644m), Chwaniowa (4 godz.), a także pasmem Żukowa do Soliny (5 godz.), a także zabytki: podgórzańskie cerkiewki drewniane z XIX w. we wsiach okolicznych podnóża Gór Słonnych, niektóre z cennymi ikonostasami. Kościoły murowane w: Hercach, Lesku, Jasieniu, Zagórzu, Pałac w Olszanicy (4 km), dwór obronny w hercach (3 km), ruiny zamku Sobień w Załużu. W okolicy są rezerwaty: leśny „Dyrbek” ( 130,88 ha) we wschodniej części Gór Słonnych nad Bezmiechową Górną, Rezerwat „Bobry w Uhercach”, Malowniczy przełom Sanu w Zwierzyniu (5 km) z ostoją czarnego bociana, czapli siwej oraz cennym źródełkiem wody leczniczej znanym już w okresie staropolskim przy sanktuarium p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego (6 km), lub przez Czarny Dział żółtym szlakiem spacerowym do Leska, Jedyne w Polsce górskie lotnisko szybowcowe i lotniarskie (kolebka polskiego szybownictwa z lat 1930-1939).

Skip to content