Szanowni Państwo!

W związku z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 od 15 stycznia można rejestrować się na bezpłatne szczepienia w placówkach na terenie Gminy Olszanica.

W pierwszej kolejności tj. w terminie od 15 do 22 stycznia 2021 r. mogą rejestrować się osoby, które ukończyły 80 rok życia.

Od 22 stycznia 2021 r. mogą rejestrować się również osoby, które ukończyły 70 rok życia.

Sczepienia przeciw COVID-19 w Gminie Olszanica rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.  i będą realizowane w specjalnie utworzonych 2 punktach szczepień:

Punkt szczepień przeciwko COVID -19 Centrum Medycznego Medyk w Olszanicy

Dom Ludowy w Olszanicy, 38-722 Olszanica 85

1.Telefon do rejestracji szczepień: 517 194 743  lub

2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl .

Punkt szczepień przeciwko COVID -19 Centrum Medycznego Medyk w Uhercach Mineralnych

Wiejski Dom Kultury w Uhercach Mineralnych, 38-623 Uherce Mineralne 214.

1. Telefon do rejestracji szczepień: 517 194 743  lub

2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej:

www.gov.pl/szczepimysie oraz https://www.medyk.rzeszow.pl/

Jednocześnie informuję, że zgodnie z Decyzją Wojewody Podkarpackiego, Wójt Gminy Olszanica zorganizuje transport (dowóz) do w/w punktów szczepień dla osób spełniających poniższe kryteria.

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;

c) osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Zgłaszanie osób na dowóz do punktu szczepień przeciwko COVID – 19
Tel. 791 100 402