233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Dla nas, Polaków, 3 maja jest dniem szczególnym i doniosłym. To święto, które łączy nas w duchu patriotyzmu i dumy z naszej historii. Konstytucja 3 maja symbolizuje naszą walkę o wolność, suwerenność i równość obywateli. To akt, który dał nam nadzieję na lepszą przyszłość i ustalił zasady rządzenia oparte na zasadach demokratycznych. Obchodząc tę rocznicę, wspominamy naszych przodków, którzy walczyli o nasze prawa i godność. To również czas, aby zjednoczyć się jako naród i kontynuować budowę naszej wspólnej przyszłości opartej na wartościach demokracji, tolerancji i poszanowania dla wszystkich obywateli. Z okazji tego święta, Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała oraz delegacja Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 maja.