Oficjalna strona

Ćwiczenia PSP i OSP

Ćwiczenia PSP i OSP z zakresu ewakuacji z kolei linowych

na BIESZCZAD-SKI w Wańkowej.

W sobotę 18 grudnia 2021 r. na terenie Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu w Wańkowej odbyły się ćwiczenia strażackie z zakresu ewakuacji napowietrznej kolei linowych metodą alpinistyczną oraz ewakuacji przy pomocy drabin strażackich.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z PSP z Leska oraz z OSP z Uherzec Mineralnych, Olszanicy, Stefkowej, Średniej Wsi, Wańkowej, Rudenki i Orelca, a nad prawidłowym przebiegiem działań czuwali przedstawiciele KP PSP Lesko: mł. bryg. mgr inż. Robert Jedynak- dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej,  mł. bryg. mgr inż. Robert Wojciechowski- zastępca komendanta powiatowego PSP w Lesku oraz Krzysztof Zapała- Wójt Gminy Olszanica.

Głównym celem ćwiczeń było przygotowanie strażaków ochotników do działań ratowniczych, w przypadku wystąpienia awarii kolejki linowej. Ćwiczenia pokazały, że strażacy są doskonale przygotowani również do tego typu działań, czego efektem było bezpieczne ściągnięcie uwięzionych w kanapach na górze kolegów druhów.  Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na gorącą herbatę i ciepły posiłek przy ognisku.

fot. Kamil Mielnikiewicz

Skip to content