Oficjalna strona

Finał konkursu „Potyczki Małego Czytelnika”

Potyczki Małego Czytelnika – Finał

     Gminna Biblioteka w Olszanicy w kwietniu przeprowadziła  eliminacje do konkursu czytelniczego Potyczek Małego Czytelnika. Konkurs polegał na tym aby zapoznać się z treścią trzech  książek; J. Bednarek ,, Niesamowite Przygody dziesięciu skarpetek”, Cz. Janczarski ,,Jak wojtek został strażakiem’’, G.Kasdepke ,,Ostrożnie”. Do finału dostały się następujące dzieci, które otrzymały największą ilość punktów.


Szkoła w Olszanicy;

Iga Wójciszyn – KL.III

Ilona Budacz – kl.II

Blanka Gliściak – kl.I

Hanna  Buczek – kl.II

Zuzanna  Kuc – kL.II

Zofia żuchowska – kl.II

Szkoła w Uhercach Mineralnych;

Michalina Mazgaj kl.III

Maria Dybaś kl. Kl.III

Gabriela Janusz kl.III

Alicja Jaromin kl.III

Karolina Głuszko kl.III

Nikola Handermander kl. II

    W piątek 10 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Lesku odbył się finał siodmej Edycja  Potyczek Małego Czytelnika. Nasi młodzi finaliści poradzili sobie bardzo dobrze z pytaniami i zadaniami jakie mieli do wykonania. Uczniowe  ze szkoły w Uhercach Mineralnych tj. Byli pięknie przebrani za postacie z książek które musieli przeczytać,  za co otrzymali dodatkowe punkty. Tym razem zwycięzcami tego konkursu okazała się drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Uhercach Mineralnych tjKarolina Głuszko, Gabriela Janusz, Michalina Magaj, a trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olsznicy tj Iga Wójciszyn, Zofia żuchowska i Blanka Gliściak .  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział  i słodkości. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom udziału w konkursie!        

     Mam nadzieję, ze za rok będzie wielu chętnych do wzięcia udziału i za rok ponownie będziemy się dobrze bawić.

                                                                                                                                                                   M.Chmielowska

 

 

Skip to content