Oficjalna strona

Gmina Olszanica z dotacją celową w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”

Gmina Olszanica uczestniczy w projekcie „Pod biało-czerwoną”, którego celem jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Zadaniem projektu jest również promocja nowoczesnego patriotyzmu, podtrzymywanie tradycji narodowych, krzewienie historii oraz pielęgnowanie dumy narodowej w sercach Polaków.

„Pod biało-czerwoną” ma także na celu integrację lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji i jedności, a umieszczenie flagi na maszcie w ważnym dla mieszkańców gminy miejscu jest dowodem na przywiązanie Polaków do symboli narodowych. Nowy maszt z flagą oraz tablicą pamiątkową zostanie zainstalowany w Olszanicy przy pomniku upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja i obelisku upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania
przez Polskę niepodległości.

Flaga powiewająca na wietrze, którą codziennie mijamy w drodze do pracy lub szkoły przypomina nam o historii,
oraz buduje w nas poczucie odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość.

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego
i w całości został sfinansowany z budżetu państwa.

Skip to content