Oficjalna strona

Konkurs plastyczny dla dzieci

XIII OGÓLNOPOLSKI

 KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI

Placówka Terenowa KRUS w Sanoku zaprasza uczniów szkół podstawowych
z obszarów wiejskich (klasy od 0 do 8) do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice obrazującej upowszechnianie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Prace należy dostarczyć do Placówki Terenowej KRUS w Sanoku w terminie do
31 marca 2023 r.

Bliższe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Kasy https://www.krus.gov.pl.

Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie konkursu (regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim) otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

Zachęcamy również uczniów do zapoznania się ze stroną internetową Kasy skierowaną do najmłodszych, szczególnie zakładkę Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym, gdzie znajdują się m.in. kurs e-learningowy Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy oraz film pt. Gra o zdrowie i bezpieczeństwo.  

Bezpośredni link do zakładki:

https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/konkurs-dla-dzieci

Skip to content