Oficjalna strona

Obchody Dnia Strażaka w Uhercach Mineralnych

W czwartek 4 maja 2023 r. w Uhercach Mineralnych odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Poniżej relacja OSP Uherce Mineralne z obchodów:

„Dzień Strażaka w naszej jednostce.
 
04.05.2023 w Święto Św. Floriana odbyła się w naszej jednostce uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Udział wzięli członkowie naszego stowarzyszenia oraz zaproszeni goście:
Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała – Prezes ZGm ZOSP RP w Olszanicy, Członkowie honorowi naszego stowarzyszenia: Roman Ulan i Ryszard Gabriel Mielniczek, Dyrektor ZSP Uherce Mineralne Alicja Marcinkowska, członek wspierający naszej straży Wojciech Orłowski – Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Karpaty” w Sanoku, Radny Gminy Olszanica Piotr Dobrowolski , Marek Marynowicz – UG Olszanica, Sołtys Uherce Mineralne Ryszard Dudyński oraz mile widziani Rodzice naszej młodzieżowej drużyny pożarniczej.
 
Uroczystość rozpoczęła się zapaleniem znicza przy dźwiękach syreny pod figurą św. Floriana na placu OSP Uherce Mineralne.
 
Następnie udaliśmy się na mszę świętą w intencji wszystkich strażaków, członków Róży p.w. Św. Floriana oraz zmarłych założycieli i działaczy naszego stowarzyszenia. Mszę świętą odprawił i wygłosił okolicznościową homilię proboszcz naszej parafii ks. Edward Stopyra. Dziękujemy bardzo!
 
Po mszy świętej na placu OSP Uherce Mineralne odbyły się dalsze oficjalne uroczystości:
– podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu narodowego ( wystawiono poczet flagowy i poczet sztandarowy)
– złożenie oficjalnego ślubowania przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Uherce Mineralne.
– wręczenie legitymacji członkowskich dla MDP OSP Uherce Mineralne.
– okolicznościowe wystąpienia zaproszonych gości.
 
Ślubowanie złożyli i otrzymali legitymację:
1. Martyna Witkowska
2. Aleksandra Witkowska
3. Agata Kobrzyńska
4. Lena Kabaj
5. Kacper Dziechciarz
6. Bartłomiej Fundanicz
7. Łukasz Kiklica
8. Adam Kobrzyński
9. Krzysztof Kobrzyński
10. Filip Kabaj
11. Kacper Koper- Rochalski
12. Jan Neroj
13. Marcel Orłowski
14. Adrian Surowiak
 
Uroczystość zakończyło wspólne zbiorowe zdjęcie wszystkich obecnych oraz wspólny grill.
 
Dziękujemy wszystkim za obecność, szczególnie Rodzicom drużyny młodzieżowej.
Dziękujemy za pomoc przy organizacji uroczystości: Grażyna Witkowska, Wojciech Orłowski i Ryszard Dydyński oraz za obecność i relację wBieszczady
Wśród wielu życzeń z okazji dnia strażaka otrzymaliśmy również życzenia przesłane pocztą od: Poseł RP Joanna Frydrych , Poseł RP Teresa Pamuła oraz Komendant ODK SW w Olszanicy ppłk. Adam Nieznański. Dziękujemy za pamięć i życzenia.
 
Składamy serdeczne gratulacje dla Młodych Strażaków, którzy złożyli ślubowanie. Wierzymy że wielu z nich przez długie lata pozostanie czynnym członkiem Naszego Stowarzyszenia.”
 
Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała składa życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, bezpieczniej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także serdecznie dziękuje wszystkim strażakom Państwowej Straży Pożarnej i ochotnikom z terenu Gminy Olszanica za ich trud, poświęcenie oraz bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Niech Wasza służba często z narażeniem życia będzie powodem do dumy i społecznego uznania.
 
Poniżej relacja zdjęciowa autorstwa Wojciecha Orłowskiego.
Skip to content