Oficjalna strona

Odsłonięcie masztu postawionego w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”

Dziś o godzinie 11:00 w Olszanicy przy pomniku Konstytucji 3 maja oraz obelisku upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się odsłonięcie masztu postawionego w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”, który ma na celu godne upamiętnienie zwycięstwa Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką z Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

Odsłonięcie poprzedziło przemówienie Wójta Gminy Olszanica Krzysztofa Zapały, w którym przypomniał jak ważne w życiu każdego Polaka są symbole narodowe, a flaga powiewająca na wietrze, którą codziennie mijamy w drodze do pracy lub szkoły przypomina nam o historii, oraz buduje w nas poczucie odpowiedzialności za teraźniejszość
i przyszłość. Po przemówieniu Wójt dokonał oficjalnego odsłonięcia masztu oraz złożył pod nim okolicznościowy wieniec.

Projekt „Pod biało-czerwoną” jest realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego.

Koszt zakupu oraz instalacji masztu wraz z tablicą informacyjną wyniósł 7990 złotych i w całości został sfinansowany z budżetu państwa.

Skip to content