Oficjalna strona

OSP Olszanica najlepsza w powiecie

W niedzielę 26 czerwca 2022r. w Baligrodzie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu powiatowym. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Leskiego rywalizowały w konkurencjach sprawdzających umiejętności druhów i druhen takie jak szybkość, zwinność czy umiejętność współdziałania. Dla strażaków zawody to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w trakcie działań pod presją czasu, tak aby w sytuacji realnych działań wszystko przebiegło wzorowo.
 
Gminę Olszanica reprezentowały jednostki OSP z Olszanicy, Stefkowej oraz Uherzec Mineralnych.
Cieszymy się, że najwyższy stopień na podium zajęła jednostka OSP Olszanica, a wszystkim druhom i druhnom serdecznie gratulujemy świetnego wyniku.
 
Zawody sportowo-pożarnicze to dla mieszkańców naszej gminy jasny sygnał, że mogą się czuć bezpiecznie. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych zazwyczaj meldują się jako pierwsze na miejscu zdarzenia, a umiejętności strażaków, które mogliśmy obserwować w trakcie zawodów utwierdzają w przekonaniu, że w sytuacji zagrożenia o nas i nasz dobytek będą walczyć świetnie wyszkoleni strażacy ochotnicy.
Skip to content