Oficjalna strona

Piknik Rodzinny zgromadził tłumy

Dużym zainteresowaniem cieszył się niedzielny Piknik Rodzinny Gminy Olszanica zorganizowany w Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski w Wańkowej. Przygotowane atrakcje zachęciły do przyjazdu wiele osób. Przywitani przez wójta mieszkańcy, goście i turyści bawili się wspólnie aż do nocy.
 
Dla najmłodszych została przygotowana strefa twórcza, w której animatorzy malowali dziecięce twarze w wymarzone przez nie wzory, a także mobilny plac zabaw z dmuchanym zamkiem i zjeżdżalnią. Dzięki druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanicy dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego, założyć hełm i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Ponadto druhowie opowiadali dzieciom o swojej pracy oraz przedstawiali sprzęt w jaki zaopatrzony jest ich samochód ratowniczo-gaśniczy. Piknik odwiedziły także policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, które uczyły najmłodszych bezpiecznego zachowania nad wodą oraz przedstawiały jak przebiega proces pobierania odcisków palców. Dzieci mogły także zobaczyć sprzęt policyjny oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
 
Swoje stoiska przygotowały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Wańkowej, Paszowej i Uherzec Mineralnych oraz Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i Okolic. Ich potrawy regionalne oraz rękodzieło cieszyły się dużym zainteresowaniem nieco starszych mieszkańców oraz turystów. Przygotowane wyśmienite pierogi, proziaki czy ciasta rozchodziły się w bardzo szybkim tempie. Przy stoisku My Harmony Makeup panie mogły dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o cerę oraz posłuchać porad na temat makijażu. W trakcie wydarzenia mieszkańcy mogli posilić się w restauracji oraz skosztować potraw z grilla, natomiast dzieciom do gustu przypadł popcorn oraz wata cukrowa.
 
Na pikniku nie zabrakło dobrej muzyki i tańca. Imprezę poprowadził Jurek Demko, który dla najmłodszych przygotował gry i zabawy z nagrodami, a dorosłych zachęcał do tańca przygotowanymi przez siebie skocznymi utworami. Świetną zabawę zagwarantował także zespół muzyczny ALLTRACKS, dzięki któremu mieszkańcy i turyści bawili się, aż do północy.
 
Cieszymy się, że pogoda i frekwencja dopisały, a przygotowane atrakcje spełniły oczekiwania tych starszych i tych młodszych.
 
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pikniku:
Skip to content