Oficjalna strona

Prawie pół miliona złotych pozyskane dla strażaków ochotników

W piątek 12 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie została podpisana umowa dotacji w kwocie 475 000 złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stefkowa.
 
Gminę Olszanica reprezentował Wójt Krzysztof Zapała, zaś Ochotniczą Straż Pożarną w Stefkowej – Prezes Wojciech Dyl oraz Naczelnik Dominik Pasierbowicz.
 
Środki pozyskane z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” pozwolą wyposażyć kolejną po OSP Olszanica i OSP Uherce Mineralne jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej gminy funkcjonującą
w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
 
Nowy samochód bojowy, który będzie w dyspozycji doświadczonych i oddanych strażaków ochotników zdecydowanie wpłynie na skuteczność ich działań, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.
 
fot. OSP Stefkowa
Skip to content