Przedsiębiorcze Pogranicze – dotacje dla firm z pogranicza

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne w ramach akcji „Przedsiębiorcze Pogranicze – dotacje dla firm z pogranicza”.

Celem spotkania pn. „Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji” jest zapoznanie potencjalnych beneficjentów programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 z zagadnieniami dotyczącymi aktualnego naboru w ramach Działania 1.3 Wsparcie MŚP – Dotacja, Typ projektu: Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji.

Rejestracja na spotkanie odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potwierdzenie wysyłane jest na adres mailowy, który podany został w formularzu zgłoszeniowym. W sytuacji nie otrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji prosimy o kontakt z organizatorem.

Termin i miejsce spotkania:

13 czerwca 2023 r. godz. 13:00

Urząd Miasta i Gminy Lesko (sala narad)

1. Parkowa 1, 38-600 Lesko – formularz zgłoszeniowy

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu bezpłatnych spotkań informacyjnych w ramach akcji „Przedsiębiorcze Pogranicze – dotacje dla firm z pogranicza”. Harmonogram pozostałych spotkań dostępny jest pod adresem: https://tiny.pl/chkpx

W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkań.

Spotkania skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w sposób zorganizowany i ciągły oraz mających siedzibę lub oddział albo stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej na przygranicznym obszarze funkcjonalnym na zewnętrznej granicy UE przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy.

Przygraniczny obszar funkcjonalny na zewnętrznej granicy UE z Ukrainą obejmuje 43 gminy: Baligród, Bircza, Chłopice, Cieszanów, Cisna, Czarna, Dubiecko, Dydnia, Fredropol, Horyniec-Zdrój, m. Jarosław, Jarosław, Krasiczyn, Krzywcza, Laszki, Lesko, Lubaczów, m. Lubaczów, Lutowiska, Medyka, Narol, Oleszyce, Olszanica, Orły, Pawłosiów, Pruchnik, Przemyśl, m. Przemyśl, Radymno, m. Radymno, Rokietnica, Roźwienica, Sanok, m. Sanok, Solina, Stary Dzików, Stubno, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Wiązownica, Wielkie Oczy, Zagórz, Żurawica.

Agenda spotkania:

12:45 – 13:00

Rejestracja uczestników

13:00 – 13:15

Omówienie harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie
dla Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

13:15 – 14:00

Omówienie Działania 1.3 Wsparcie MŚP – Dotacja
Typ projektu: Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji

·         kto może składać wnioski o dofinasowanie

·         na co można otrzymać dofinasowanie

·         kwota dofinasowania

·         terminy i niezbędne dokumenty

Omówienie kryteriów wyboru projektów

14:00 – 14:15

Przerwa

14:15 – 15:00

Przedstawienie informacji dotyczących wydatków kwalifikowanych w ramach Działania 1.3 Wsparcie MŚP – Dotacja

15:00 – 15:30

Omówienie najczęściej pojawiających się pytań.

Dyskusja – pytania i odpowiedzi

Zakończenie spotkania