Oficjalna strona

Relacja z zakończenia projektu „Nauka jazdy na nartach dla uczniów z terenu Gminy Olszanica 2024”

Podczas ferii zimowych najmłodsi uczniowie naszych szkół uczestniczyli w projekcie „Nauka jazdy na nartach dla uczniów z terenu Gminy Olszanica 2024”. Zajęcia nauki jazdy na nartach odbywały się podczas ferii zimowych w Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski w Wańkowej. W ramach zadania uczestnikom został wypożyczony kompletny sprzęt narciarski, zapewniono profesjonalną kadrę instruktorską BESTKAMP oraz zakupiono karnety zjazdowe. Dzięki realizacji zadania uczniowie naszych szkół poznali zasady bezpiecznego zachowania się na stoku oraz zdobyli umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach. Projekt miał również na celu popularyzację sportów zimowych wśród najmłodszych oraz aktywizację fizyczną dzieci i młodzieży szkolnej, profilaktykę wad postawy, nadwagi i otyłości wśród uczniów szkół podstawowych. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Olszanica i było całkowicie bezpłatne dla uczniów biorących udział w projekcie.

 

Skip to content