Rozstrzygnięcie konkursu w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

W ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi we współpracy ZSP Uherce Mineralne z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych został zorganizowany konkurs, o którym można poczytać poniżej:

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Rozstrzygnięto tegoroczną kampanię Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pn. „Nie czas na nudę!”. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej prezentującej sposób na spędzenie czasu bez nudy, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu zasługuje na pokazanie. Z naszej szkoły do konkursu zostało zgłoszonych 13 prac plastycznych i literackich. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Alicja Dudyńska z klasy IV, Aurelia Kurcoń z klasy Va oraz Tomasz Bigos z klasy VIa. Gratulujemy zwycięzcom!

Zachowaj Trzeźwy Umysł to nazwa ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, podejmującej problem profilaktyki uzależnień i promowania zdrowego stylu życia. Organizatorem kampanii ZTU oraz innych kampanii profilaktycznych jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych.

Ten sam konkurs został zorganizowany w ZS-P Olszanica, laureatami konkursu w tej placówce zostały: Julia Jaworska, Joanna Jaworska, Daria Jaworska, Sandra Steczek, Sandra Matyszczak oraz Valeriia Konovalova.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Kilka słów o programie:
Program profilaktyki „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to nazwa ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

źródło: FB ZSP Uherce Mineralne