Oficjalna strona

Spotkanie autorskie w bibliotece z Panią Dominiką Wieszczak.

   W piątkowe przedpołudnie Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie klasy siódmej i ósmej z Panią nauczycielka Anną Podkalicką z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Olszanicy. Celem ich wizyty było spotkanie z nasza lokalną autorką Panią Dominiką Wieszczak, która stawia pierwsze kroki na literackiej ścieżce.

  W listopadzie  2020 roku naszemu gościowi udało się wydać swoją pierwszą powieść obyczajową, ,Pustka”.  Pani Dominika Wieszczak pochodzi z Jasła, ale od wielu lat mieszka w Olszanicy ze swoim mężem i dwiema córeczkami. Pracuje zawodowo, a w wolnych chwilach pisze książki.  Nasz gość opowiedział uczniom o swojej książce, o bohaterach i problematyce powieści. Bardzo szczegółowo zapoznała ich z warsztatem pracy nad powieścią. Dokładnie opowiedziała jak powstawała powieść na czym polegała prace a nad książka, i o całej  stronie wydawniczej. Młodzi ludzie z ciekawością i zainteresowaniem słuchali jak Pani Dominika opowiadała o swoich planach na przyszłość i nad czym obecnie  pracuje, i jak zbiera materiały do nowych powieści.

        Po  zakończenie spotkania uczniowie serdecznie podziękowali za spotkanie i otrzymali pamiątkową zakładkę do książki.

                                                                M.Chmielowska

Skip to content