Oficjalna strona

„Święto Pieczonego Ziemniaka 2021”

 

„Święto Pieczonego Ziemniaka 2021”

W ubiegłą sobotę 14 sierpnia na stadionie sportowym w Uhercach Mineralnych odbyła się gminna impreza kulturalna pn. „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji oraz lubiani artyści na scenie, wszystko to sprawiło, że impreza udała się doskonale. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować tradycyjnych dań przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji pozarządowych z terenu Gminy Olszanica, które wzięły udział w konkursie na „Najsmaczniejszą potrawę z ziemniakiem”. Nagrody do konkursu zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z  LGD Zielone Bieszczady ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Najsmaczniejszą potrawę z ziemniakiem przygotowało Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Stefkowej i tym samym zdobyło nagrodę główną. W trakcie imprezy każdy, kto nie miał dotąd możliwości dokonania spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań mógł tego dokonać w specjalnie przygotowanym stoisku spisowym. Można było również zaszczepić się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień lub uzyskać wszelkich informacji dotyczących szczepień przy stoisku edukacyjno-promocyjnym Centrum Medycznego „Medyk” w Rzeszowie. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Strefa twórcza przygotowana przez Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszanicy, przeżywała prawdziwe oblężenie, podobnie też wyglądał mobilny plac zabaw. Ponadto dzieci i dorośli mogli wziąć udział w prezentacji oraz pokazach „na żywo”  profesjonalnego sprzętu bojowego, wykorzystywanego podczas akcji ratunkowych przygotowanych przez strażaków ochotników z OSP Olszanica.

Skip to content