Oficjalna strona

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – nowa usługa KAS rusza w całym kraju

Umów wizytę w urzędzie skarbowym – nowa usługa KAS rusza w całym kraju

Od 16 listopada 2020 r. usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników będą dostępne w całym kraju. Dzięki wcześniejszej rezerwacji wizyty podatnicy będą mogli komfortowo i szybko załatwić sprawy w urzędzie skarbowym.  Bez kolejek i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

„Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Nowy model obsługi uruchomiliśmy pilotażowo latem tego roku w województwach podlaskim i wielkopolskim. Usługa została dobrze przyjęta przez podatników i już w październiku została wprowadzona w 5 kolejnych regionach, a od 16 listopada będzie dostępna w całym kraju.

Podatnicy docenili nową usługę

Nasze doświadczenia z pilotażu pokazują, że rezerwacja wizyt spotkała się z pozytywnym odbiorem klientów. Po jej wdrożeniu w województwie podlaskim przeprowadziliśmy ankietę wśród podatników, którzy skorzystali z możliwości umówienia wizyty:
•77 proc. z nich uznało, że wcześniejsza rezerwacja wizyty poprawia sprawność załatwienia sprawy w urzędzie skarbowym i zwiększa bezpieczeństwo w związku z COVID-19,
•72 proc. stwierdziło, że elektroniczny formularz jest zrozumiały i czytelny.

Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo wszystkich – zarówno podatników jak i pracowników urzędów.

Wizyty można umawiać już dzisiaj, a do wyboru są terminy od 17 listopada br. Najprościej zrobić to przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” https://wizyta.podatki.gov.pl/ na podatki.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych.

Na wizytę można umówić się także telefonicznie (numery telefonów Urzędu Skarbowego w Lesku: 13 469 1110, 13 469 9065) lub podczas osobistej wizyty w urzędzie – w punkcie „Umawianie wizyt”, który znajduje się w Urzędzie Skarbowym w Lesku w pok. nr 103.

Więcej informacji na stronie internetowej:

https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/web/bip-1801/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/zalatwianie-spraw/umow-wizyte-w-urzedzie-skarbowym

Skip to content