Oficjalna strona

XX Jubileuszowa Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II

W dniach 9-12 maja 2023 r. w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy oraz w gminie Olszanica miała miejsce XX Jubileuszowa Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II.
 
W trakcie kilkudniowej konferencji przybyli goście mieli okazje poznać walory turystyczne oraz przyrodnicze nie tylko naszej gminy, ale także całych Bieszczadów, poznać historię terenu oraz zwiedzić najciekawsze miejsca na turystycznej mapie regionu.
 
Pierwszego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie konferencji w której uczestniczyli:
– Generał Jacek Kitliński – Dyrektor Generalny Służby Więziennej
– Józef Kubica – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych
– Generał Brygady Ryszard Hać – emerytowany Zastępca Szefa Szkolenia Sił Powietrznych
– Podpułkownik Adam Nieznański – Komendant Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy
Nina Kitlińska – Dyrektor Szkoły im. Jana Pawła II w Jasionce
– Beata Sajecka – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II
– Edward Orłowski – starszy specjalista d.s. Edukacji Leśnej z Nadleśnictwa Komańcza
 
Gminę Olszanica reprezentowali Wójt Krzysztof Zapała, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Darosz, Inspektor Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Krystyna Magdziarczyk oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszanicy Monika Staroń.
 
W trakcie wydarzenia Prezes Stowarzyszenia Ryszard Zawadowski przybyłym gościom wręczył pamiątkowe odznaczenia oraz podziękowania, a także w szczegółach omówił dotychczasową działalność stowarzyszenia oraz szeroko przybliżył sylwetkę Świętego Jana Pawła II. Głos zabrali również pozostali goście, którzy opowiedzieli swoje historie i ciekawostki związane z papieżem. Wtorkowe spotkanie zakończył występ artystyczny uczennic z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie.
 
Następny dzień rozpoczął się od spotkania w Domu Ludowym w Olszanicy w trakcie którego Wójt Krzysztof Zapała przedstawił walory gminy Olszanica, opisał jej atrakcje turystyczne i ciekawostki dotyczące regionu, a także opowiedział o już zakończonych oraz trwających inwestycjach. Swoje wystąpienie miał także gość konferencji Wójt Gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik.
 
Po spotkaniu nasi goście udali się na spotkanie integracyjne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszanicy, gdzie miały miejsce prezentacje dotyczące pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, rozwoju lotnictwa i umundurowania w lotnictwie oraz przygotowana przez uczniów ZS-P Olszanica prezentacja nt. przyrody, atrakcji turystycznych oraz architektury Bieszczadów, a także historii Olszanicy. Dodatkową atrakcją był również teatrzyk kukiełkowy. Po spotkaniu uczestnicy konferencji udali się do Uherzec Mineralnych, aby skorzystać z jednej z najciekawszych atrakcji regionu, czyli Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.
 
Wszystkim gościom konferencji serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie do naszej gminy.
Skip to content