Oficjalna strona

Z Kulturą w Bieszczady!

Z Kulturą w Bieszczady! to kolejny projekt realizowany przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego docierający z różnorodną ofertą kulturalną w Bieszczady.

Autorski projekt Patrycji Domagalskiej – klawesynistki i propagatorki muzyki dawnej, którego celem jest rozpowszechnienie kultury muzycznej polskiego i europejskiego renesansu i baroku w regionie bieszczadzkim przy jednoczesnym aktywnym uczestnictwie jego mieszkańców.

Wydarzenie obejmuje koncerty, warsztaty (śpiewu i taneczne) i wykłady. Wystąpią: zespół muzyki dawnej Filatura di Musica, uczestnicy warsztatów śpiewu  popularyzujących XVI-wieczną polską pieśń religijną. Kierownictwo artystyczne objął dr hab. Marek Nahajowski – znakomity teoretyk muzyki i flecista, który będzie także prelegentem. Zadanie wykorzystując różne formy pracy z uczestnikami umożliwi także zdobywanie nowych umiejętności.

Projekt popularyzuje dziedzictwo narodowe. Koncerty odbędą się w zabytkowym kościele parafialnym w Olszanicy oraz w Pałacu Jordanów (obecnie Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej).

Partnerzy:
Gmina Olszanica
Gminna Biblioteka Publiczna i ODK SW w Olszanicy
Stowarzyszenie Miłośników Olszanicy i Okolic
Stowarzyszenie Pro Artis
Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content