Oficjalna strona

Gmina Olszanica ponownie nagrodzona

26 maja 2022 roku w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury
w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród 22 edycji konkursu Podkarpackiej
  Nagrody Samorządowej.
Konkurs został zorganizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych wraz z Centrum Promocji Biznesu.

Plebiscyt jest skierowany do wszystkich samorządów powiatowych, miejskich oraz gminnych Podkarpacia. Ideą konkursu jest między innymi prezentowanie, dokumentowanie i nagradzanie najważniejszych osiągnięć lokalnych małych ojczyzn. Statuetki w poszczególnych kategoriach wręczyli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Prezes Centrum Promocji Biznesu, Kurator Konkursu
Paweł Zając.

Nasza gmina zwyciężyła w kategorii „Rewitalizacja Roku” i została uhonorowana nagrodą specjalną, a statuetkę odebrał osobiście Wójt Krzysztof Zapała, który stwierdził:

„Nagroda ta, jest kolejnym dowodem świadczącym o tym, że działając wspólnie potrafimy skutecznie realizować najtrudniejsze nawet projekty i odnosić wymierne sukcesy, tworząc dzięki temu otoczenie coraz bardziej przyjazne mieszkańcom, turystom oraz inwestorom. Gmina Olszanica posiada ogromny potencjał i jeżeli nadal umiejętnie go wykorzystując uda nam się w najbliższych latach utrzymać dotychczasową dynamikę rozwoju, to powinniśmy stać się
jednym z liderów pozytywnych przemian w regionie.”

Skip to content