Oficjalna strona

Gmina Olszanica wyróżniona za wkład w rozwój i promocję turystyki na Podkarpaciu.

W piątek 13 października w Rzeszowie miało miejsce II Podkarpackie Forum Turystyki pod hasłem „Turystyka i zielone inwestycje”. W trakcie wydarzenia przygotowanego przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną oraz Polską Organizację Turystyczną odbyły się prelekcje, wykłady oraz dyskusje na temat skutecznych metod promocji kultury i turystyki, prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz łączenia ekologii i turystyki.

W trakcie wieczornej gali wieńczącej wydarzenie poznaliśmy laureatów certyfikatu Najlepszy Produkt Turystyczny oraz osoby uhonorowane nagrodą Serce Oddane Turystyce i nagrodami Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Wyróżnienie dla Gminy Olszanica za wkład w rozwój i promocję turystyki na Podkarpaciu z rąk prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke oraz prezesa Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Wioletty Rejman odebrał  wójt naszej gminy Krzysztof Zapała.

Certyfikatami za Najlepszy Produkt Turystyczny 2023 zostali nagrodzeni przedsiębiorcy od lat działający w naszej gminie, tj. Magdalena i Janusz Demkowicz, właściciele Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych oraz Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła – miejsc, które zostały uznane za atrakcyjny i przyjazny turystom produkt.

Powyższe wyróżnienia są kolejnymi po otrzymanych w czerwcu br. Orłach Wprost 2023 nagrodami, które powędrowały do Gminy Olszanica oraz przedsiębiorców z terenu naszej gminy.

Cieszymy się, że dobra współpraca pomiędzy naszym samorządem, przedsiębiorcami oraz organizacjami pozarządowymi została kolejny raz dostrzeżona na szczeblu wojewódzkim. Otrzymane wyróżnienia są jasnym sygnałem informującym o tym, że dynamiczny rozwój turystyki w naszej gminie jest możliwy tylko dzięki wzajemnemu wsparciu, zaufaniu i wieloletniej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny. Rozwój turystyki pozwala tworzyć nowe miejsca pracy, wspomaga rozwój przedsiębiorczości, a także w dłuższej perspektywie podnosi standard życia naszych mieszkańców.

Skip to content