Oficjalna strona

Jednostka OSP Olszanica będzie miała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy!

W czwartek 20 maja 2021 r. Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla 19 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa podkarpackiego. Wśród odbierających promesę znalazła się też Gmina Olszanica z jednostką OSP w Olszanicy. Promesy na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych wręczyli: poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcami st. bryg. Andrzejem Marczenią i st. bryg. Danielem Dryniakiem, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Bogusław Kida. Promesę na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Olszanica odebrał Krzysztof Zapała – Wójt Gminy Olszanica, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Olszanicy wraz z Rafałem Kucem Prezesem OSP w Olszanicy.

Pozyskane środki pomogą w uzupełnieniu jakże potrzebnego sprzętu do ratowania życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa, szczególnie, że od kilku lat na skutek wypadków takiego pojazdu w naszej gminie brakuje. Przed nami wykonanie przetargu na zakup powyższego samochodu, w którym będzie nas wspierać st. bryg. Jacek Dydek Komendant Powiatowy PSP w Lesku.

Skip to content