Oficjalna strona

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego to jedna z najpiękniejszych uroczystości w naszej gminie.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się mszą św. w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Olszanicy, a po mszy zaproszeni goście udali do pałacu w Olszanicy, gdzie odbyła się druga część uroczystości.

W pałacu jubilatów przywitał Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała, który po wygłoszonym przemówieniu, wraz ze swoim Zastępcą Robertem Petką oraz Przewodniczącym Rady Gminy Olszanica Tadeuszem Daroszem dokonali uroczystego aktu dekoracji jubilatów.

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. W trakcie dekoracji władze gminy skierowały do jubilatów słowa uznania i podziękowania za godne i przykładne dla młodego pokolenia życie małżeńskie.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy serdeczne gratulacje za półwiecze wytrwałego pożycia małżeńskiego. Niech przez dalsze lata cieszą się zdrowiem, zażywając radości życia w kręgu najbliższych oraz w szczęściu świętowali kolejne rocznice wspólnego pożycia małżeńskiego.

Skip to content