Oficjalna strona

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dziś obchodzimy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To pierwszy w Europie, a drugi na świecie taki dokument, który doprowadził do politycznego zrównania mieszczan i szlachty. Konstytucja na stałe zmieniła ustrój państwa polskiego, wprowadziła podział władzy na ustawodawczą, wykonawczą oraz sądowniczą i stała się symbolem niepodległej Polski
 
Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Olszanicy. Następnie odbył się przemarsz delegacji pod pomnik upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja, gdzie zostały złożone kwiaty oraz miał miejsce krótki ceremionał strażacki. Wspólnie został odśpiewany hymn państwowy, a całość uroczystości zwieńczył występ uczniów ZS-P w Olszanicy.
 
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej z dzisiejszych uroczystości.
Skip to content