Oficjalna strona

Relacja z uroczystości 11 listopada

W sobotę 11 listopada świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
W naszej gminie uroczystości odbyły się w Olszanicy oraz Uhercach Mineralnych, w obu uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, szkół, instytucji państwowych, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy.
 
Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała w swoich wystąpieniach przypomniał okoliczności w których Polska na okres 123 lat straciła niepodległość oraz opisał działania zaborców, które miały na celu wymazanie narodu polskiego z mapy świata. Pokreślił także jak wielkim patriotyzmem, bohaterstwem oraz walecznością wykazywali się Polacy w trakcie kolejnych powstań niepodległościowych. Wójt na koniec swojego wystąpienia podziękował przybyłym gościom za to, że jak co roku spotykają się, by kultywować tradycje patriotyczne i czcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą niepodległość.
 
W trakcie obchodów w Olszanicy miała miejsce krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszanicy wspieranych przez członków Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic. Natomiast uroczystości w Uhercach Mineralnych uświetniła lokalna orkiestra dęta oraz występ przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Uhercach Mineralnych.
Skip to content