Oficjalna strona

Wspólne ubieranie choinki przed biblioteką w Olszanicy

Wspólne ubieranie choinki!

Miesiąc grudzień to radosny okres oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia szczególnie miły dla dzieci. To czas licznych przyjemności związanych z przygotowaniami, do których należy m.in. ubieranie choinki. Jak co roku Stowarzyszanie Miłośników Olszanicy i Okolic wspólnie z Gminna Biblioteką Publiczną zaprasza uczniów kl. I, II i III do wspólnego ubierania choinki. Przy akompaniamencie kolęd dzieci razem z nauczycielkami stroiły zielone drzewko z wielką radością. Bombki, którymi stroiły choinkę uczniowie naszej szkoły wykonały własnoręcznie na konkurs bożonarodzeniowy. Naszą imprezę uświetnili zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Krzysztof Zapała, Krystyna Magdziarczyk, pracownik Referatu Kultury, przedstawiciel Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej st. chor. Dariusz Wróblewski. Nie zabrakło oczywiście Pana Mrówki, Mikołaja i Strażaka. Wszyscy świetnie się bawili , stroili drewko i śpiewali kolędy. Dzieciaki hojnie zostały obdarowane słodkościami prze naszych gości. Jak zawsze Panie ze Stowarzyszenia przygotowały mnóstwo pysznych ciasteczek i gorącą aromatyczną herbatkę. Pani Prezes Stowarzyszenia dzięki uprzejmości Podkarpackiemu Stowarzyszeniu Aktywnych Rodzin podarowała zestaw książek do Biblioteki Publicznej. Tak więc przed biblioteką stoi pięknie udekorowana choinka , świeci kolorowo i wprowadza nas w piękny świąteczny nastrój . W całej naszej wspólnej zabawie nie zabrakło zimowego nastroju, otulonego kolędami zwiastującymi nadchodzący magiczny czas świąt.

Korzystając z okazji Gminna Biblioteka Publiczna życzy Wszystkim naszym czytelnikom, tym małym i tym dużym zdrowych, pogodnych i rodzinnych świat Bożego Narodzenia, a Nowy Rok 2023 niech przyniesie wiele radosnych
i szczęśliwych dni.

Dyrektor GBP i bibliotekarki.

Skip to content