Oficjalna strona

Deklaracje CEEB tylko do końca czerwca!

Gmina Olszanica przypomina, że trwa rządowy obowiązkowy spis źródeł ciepła w ramach Centralnej Emisyjności Budynków CEEB. Jeżeli właściciel nieruchomości nie zgłosi swojego źródła ogrzewania domu zapłaci od kilkuset do nawet 5 tys zł kary.

Rządowy plan ewidencji źródeł ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB zakłada, że każdy obywatel, który jest właścicielem budynku musi złożyć deklarację na temat wykorzystywanego w domu źródła do ogrzewania budynku.

Spis potrwa do 30 czerwca 2022r., za brak złożenia deklaracji będzie grozić mandat do 500 zł, a w konsekwencji dalszego braku zgłoszenia nawet sądowa grzywna do 5 tys zł. W przypadku mieszkańców bloków obowiązek ten spoczywa na zarządcy bloku, jedynie w przypadku posiadania indywidualnego źródła ciepła obowiązek takiego zgłoszenia również spoczywa na właścicielu mieszkania.

Źródła ciepła, które podlegają zgłoszeniu:

  • Kotły na paliwa stałe
  • Piece węglowe (wolnostojące, kaflowe, koza)
  • Kominki
  • Kotły gazowe
  • Ogrzewanie elektryczne
  • Instalacje fotowoltaiczne, w tym pompy ciepła, piece indukcyjne, kolektory słoneczne
Skip to content