Oficjalna strona

OSP Olszanica z dotacją w kwocie 20 000 złotych na działalność MDP z Olszanicy i Uherzec Mineralnych

OSP Olszanica z dotacją w kwocie 20 000 złotych na działalność Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Olszanicy i Uherzec Mineralnych

Dzisiaj tj. 24 października w sali narad Urzędu Gminy Olszanica odbyło się oficjalne przekazanie dotacji w kwocie 20 000 złotych dla OSP Olszanica na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Olszanicy oraz Uherzec Mineralnych przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lesku oraz Gminą Olszanica regularnie starają się o wsparcie swoich działań w zakresie rozwoju i wyposażenia zarówno jednostek OSP, jak i przynależnych im młodzieżowych drużyn pożarniczych. Dzięki pozytywnemu zaopiniowaniu PSP w Lesku, w naszej gminie powstanie m.in. tor przeszkód do pełnej dyspozycji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W spotkaniu udział wzięli zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – starszy brygadier Daniel Dryniak, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lesku – młodszy brygadier Robert Wojciechowski, Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała, a także przedstawiciele
oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z jednostek OSP Olszanica oraz OSP Uherce Mineralne.

W swoich przemówieniach zarówno Wójt jak i komendanci powiatowej oraz wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej podkreślili jak ważną rolę w jednostkach OSP pełnią Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Wychowanie w duchu współdziałania, wzajemnej pomocy oraz pracy na rzecz wspólnego dobra pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość, gdyż druhny i druhowie z MDP z całą pewnością na co dzień będą dumnie reprezentować swoje jednostki OSP, a być może część z nich w przyszłości zasili szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

Wójt Krzysztof Zapała osobiście podziękował Komendantom za przekazaną pomoc jednocześnie prosząc o dalsze wsparcie dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Olszanica, których druhny i druhowie na co dzień z narażeniem życia dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Skip to content