Oficjalna strona

Finał konkursu „Potyczki Małego Czytelnika”

Gminna Biblioteka w Olszanicy w kwietniu przeprowadziła  eliminacje do konkursu czytelniczego Potyczek Małego Czytelnika. Konkurs polegał na tym aby zapoznać się z treścią trzech  książek; Jan Brzechwa,, wiersze”, Jan Cichoń ,, Cukierku ty łobuzie!’’, Łukasz Wierzbicki ,, Dziadek i niedźwiadek” .Do finału dostały się następujące dzieci, które otrzymały największą ilość punktów.

Szkoła w Uhercach Mineralnych: Olaf Kołtun, Zofia Orłowska, Gabriela Janusz, Michalina Mazgaj, Ola Witkowska, Nikola Handermander, Maciek Krajewski, Marcelina Starmach, Tymon Łukacz, Jan Neroj.

Szkoła w Olszanicy: Julia Olejarska, Lena Jaśkowiec, Alan Rapacz, Zuzanna Jasiewicz, Iga Wójciszyn, Michalina Michałek.

W czwartek 11 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Lesku odbył się finał Piąta Edycja Potyczek Małego Czytelnika. Nasi młodzi finaliści poradzili sobie bardzo dobrze z pytaniami i zadaniami jakie mieli do wykonania. Byli pięknie przebrani za postacie z książek, które musieli przeczytać,  za co otrzymali dodatkowe punkty. Tym razem zwycięzcami tego konkursu okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lesku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i słodkości. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom udziału w konkursie!        

Mam nadzieję, ze za rok będzie wielu chętnych do wzięcia udziału i za rok ponownie będziemy się dobrze bawić!

                                               M. Chmielowska

 

Skip to content