Oficjalna strona

! Komunikat Wójta Gminy Olszanica !

Drodzy mieszkańcy !

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, pragniemy włączyć się w działanie pomocowe, humanitarne Samorządów Podkarpacia koordynowanych przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, wobec powyższego od dnia 28 lutego 2022 r. w budynkach:

  • Domu Ludowego w Olszanicy
  • Domu Kultury w Uhercach Mineralnych

powstaną punkty zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla poszkodowanych wojną mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w swoim kraju.

Proponowane grupy asortymentów:

  1. Żywność – zapakowana, o długim terminie przydatności (np. konserwy, dżemy, przetwory, soki, mąka, makarony, cukier, paluszki, krakersy, batony energetyczne, woda butelkowana, mleko modyfikowane dla niemowląt, itp.)
  2. Środki sanitarnohigieniczne (np. bandaże, gazy, poloplastry, woda utleniona, mydła, żele do mycia, ręczniki papierowe, papier toaletowy, podpaski higieniczne, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, itp.)
  3. Drobny sprzęt gospodarstwa domowego (np. koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki, kubki jednorazowe, talerze jednorazowe, sztućce jednorazowe, baterie, płaszcze przeciwdeszczowe, itp.)

Punkty zbiórki artykułów czynne będą w: 

  • Domu Ludowym w Olszanicy
  • Domu Kultury w Uhercach Mineralnych

począwszy od 28 lutego 2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 12.00

Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękuję,

Wójt Gminy Olszanica

Krzysztof Zapała

 

Skip to content