Oficjalna strona

Andrzejkowy wieczór wróżb

Andrzejkowy wieczór wróżb!

W miniony wtorek w Domu Ludowym w Uhercach Mineralnych  Biblioteka i świetlica ,Hades” zorganizowały „Andrzejki”. Podczas naszych andrzejkowych szaleństw, zanurzyliśmy się w fascynujący świat wróżb, tajemniczych zabaw i urokliwych przepowiedni. Nasze dzieciaki miały okazję odkrywać co przyniesie im przyszłość, uczestnicząc w różnorodnych andrzejkowych zajęciach. 

Nasz wieczór wróżb rozpoczęliśmy od wróżby z butów, która dawała odpowiedź kto pierwszy z uczestniczących weźmie ślub. Kolejnymi wróżbami były: magiczne kubeczki, owoce i kwiaty mówiące o tym co nas czeka w przyszłości. Ciekawą wróżbą było poznawanie imion swoich przyszłych partnerów, czyli przekłute serduszko. Dzieciakom spodobała się wróżba: moneta w studni, która przepowiada szczęście i powodzenie tylko wystarczy trafi malutka moneta w miskę pełną wody. Magiczny krąg i wrzucane do niego kostki do gry, a ich wynik był wróżbą na przyszły rok.

Oczywiście nie zabrakło lania wosku, tutaj dzieci mogły wykazać się wielka wyobraźnią. W przerwach dzieciaki nabierały sił posilając się słodkościami. Jak zwykle było dużo dobrej zabawy i śmiechu.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę zapraszamy do naszych bibliotek!

Skip to content