Oficjalna strona

Informacja dla mieszkańców od Wójta Gminy Olszanica

Drodzy mieszkańcy!

Bardzo dziękuję za udzieloną dotychczas pomoc oraz dary, które trafiły do punktów zbiórki artykułów zlokalizowanych na terenie naszej gminy. To bardzo ważne, że w obliczu bieżących wydarzeń u naszego wschodniego sąsiada, pomimo codziennych obowiązków, niesiecie Państwo bezinteresowną pomoc innym. Informuję, że dotychczas zebrane przez Państwa dary oraz pomoc rzeczowa pozyskana przez gminę z Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie, innych związków, fundacji i stowarzyszeń w dniu 5 marca została przekazana stronie ukraińskiej. W sumie transport liczył pięć furgonów pomocy z czego 2 samochody (mikrobusy – 15 osobowe) przekazaliśmy na własność. Natomiast z pozostałych trzech towar został przepakowany do pojazdów zorganizowanych przez stronę ukraińską. To jednak nie koniec, nadal, jeśli możemy liczyć na Państwa hojność, zapraszamy do punktów zbiórki. W tym momencie, w związku z uruchomieniem dworca w miejscowości Uherce Mineralne, do którego transportowane są autobusami osoby z przejść granicznych a następnie pociągiem w głąb kraju, najbardziej potrzebujemy: soczki dla dzieci np. Kubuś, wodę butelkowaną, batoniki energetyczne, zbożowe, owocowe, wafelki, rogaliki 7daysy, słodycze, żywność długoterminową itp.

Punkty zbiórki darów:

Dom Ludowy Olszanica

Dom Ludowy w Uhercach Mineralnych

czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 12.00

Za okazaną pomoc po raz kolejny z góry serdecznie dziękuję,

                                                                                                     Krzysztof Zapała

                Wójt Gminy Olszanica

Skip to content