Oficjalne otwarcie ekopracowni OZE w ZS-P Olszanica

W piątek 17 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszanicy miało miejsce oficjalne otwarcie nowopowstałej ekopracowni OZE. W wydarzeniu wziął udział Pan Adam Skiba – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Olszanica Krzysztof Zapała, przewodniczący rady gminy Tadeusz Darosz oraz radni Rady Gminy Olszanica, a także nauczyciele i uczniowie.

Podczas spotkania została zaprezentowana powstała dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW nowoczesna ekopracownia OZE, w której uczniowie będą mieli możliwość rozwijania wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii, nauk przyrodniczych, podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowania odpowiedzialnych postaw proekologicznych.

Całkowita wartość zadania wynosi 84 490,46 zł, w tym 74 198,39 zł to kwota dofinansowania jakie udało się pozyskać.