Oficjalna strona

Wieczór autorski z panem Adamem Faluszczakiem.

W piątek 1 października w Domu Ludowym w Uhercach Mineralnych odbyło się spotkanie autorskie z Panem Adamem Faluszczakiem . Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna. Nasz gość to Uherczanin z urodzenia, wychowania , tutaj chodził do liceum. Ukończył studia dziennikarskie w Warszawie, przez 8 lat pracował polskim radiu w programie pierwszym jako dziennikarz sportowy. Obecnie mieszka w Rykach i pracuje  w gazecie powiatu ryckiego ,, Twój Głos ‘’. W 2020 r nasz gość wydal swój pierwszy tomik poezji , który zatytułowany jest „Wyszedłem z siebie”. Znajdziemy w nim utwory, które powstawały od 1984 roku aż do dziś. Wiersze powstawały w różnych okresach  życia i w różnych miejscach, stąd też przy każdym z nich jest data i miejscowość . Oprócz wierszy znajdziemy również limeryki, fraszki i lepieje. 

   Autor spotkał się z nami, aby zaprezentować nam swój tomik wierszy i  podzielić się z nimi kawałkiem siebie, opowiedział o swoim życiu, karierze zawodowej ,zainteresowaniach i hobby. Osobiście czytał swoje wiersze opatrując je niekiedy odautorskim komentarzem.

    Poezja Adama Faluszczaka dotyka wielu spraw i tematów. Porusza one z reguły tematy uniwersalne, ponadczasowe, takie jak miłość, zachwyt cudami natury oraz radość życia, ale też cierpienie, niespełnienie, poczucie rozczarowania światem i własnym istnieniem czy doświadczenie samotności.  Autor sięga zarówno po wiersz biały, jak i po rym. Zapytany o plany wydawnicze odpowiedział, że ma zamiar wydać drugą części swojego tomiku, pisze również cos prozą i ma również w planach napisać coś dla najmłodszych odbiorców. O oprawę muzyczną naszego spotkania zadbał pan Filip Faluszczak,  umilił nam ten poetycki wieczór grą na pianinie i śpiewaniem piosenek ,a utworem Zbigniewa Wodeckiego ,, Lubię wracać tam gdzie byłem’ ’rozpoczęliśmy naszą wieczornicę.

     Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze  i  pod znakiem tematów zarówno poetyckich, jak i tych bardziej przyziemnych, a po części oficjalnej – można było nabyć tomik z dedykacją od autora.

                          Serdecznie dziękujemy za spotkanie i ponownie zapraszamy     z nowymi wydaniami!!!

                                                                                                                                   

Małgorzata Chmielowska

Skip to content