Oficjalna strona

Za nami Święto Pieczonego Ziemniaka 2022

W sobotę 20 sierpnia spotkaliśmy się na Stadionie Sportowym w Uhercach Mineralnych na Święcie Pieczonego Ziemniaka 2022. Pogoda dopisała, a przygotowane atrakcje powodowały uśmiech na twarzach zarówno tych najmłodszych jak i starszych mieszkańców i turystów.

W trakcie wydarzenia mogliśmy spróbować pysznych potraw i ciast przygotowanych na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich z Paszowej, Wańkowej, Zwierzynia, Orelca oraz Uherzec Mineralnych, a także Stowarzyszenia Nasz Dom ze Stefkowej oraz Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic.

Przy stoisku Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dzikich zwierząt oraz roślin, zaś panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lesku edukowały dzieci z zasad bezpieczeństwa, opowiadały o swojej pracy, oraz pokazywały sprzęt, którym na co dzień dysponuje policja.

Najmłodsi mogli bawić się na mobilnym placu zabaw oraz w strefie twórczej, gdzie m.in. przygotowywali pieczątki i figurki z ziemniaków, a także prezentowali swoje umiejętności malarskie.

O dobrą zabawę przy muzyce zadbała grupa MUSICTAO, nie zabrakło konkursów z nagrodami, przeciągania liny oraz sporej dawki ruchu. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołu FENIX, który zapewnił rozrywkę do późnego wieczoru.

Jak co roku w trakcie wydarzenia odbył się konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniakiem. Jury miało trudne zadanie, gdyż wyłonienie najlepszej z tylu pysznych potraw było nie lada wyzwaniem. Po debacie nagroda za najsmaczniejszą potrawę z ziemniakiem powędrowała do Koła Gospodyń Wiejskich z Orelca, za ich marcepan z ziemniaków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, gdyż poziom konkursu był naprawdę wysoki.

Serdeczne podziękowania dla PGE Energia Odnawialna S.A. – sponsora wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Skip to content